JAKIE DREWNO?
Deski na taras?
Z Czego zbudować taras drewniany?
Drewno krajowe, europejskie lub egzotyczne
Bez wątpienia, jeżeli chodzi o wybór deski tarasowej należy zwrócić uwagę na twardość drewna, odporność na skręcanie czy grzyby i pleśń. Oczywiście na każde  z tych problemów jest rozwiązanie, kwestia tylko odpowiedniego doboru materiałów do wymagań i potrzeb.

DESKI Z DREWNA EGZOTYCZNEGO

Na tarasie idealnie sprawdzi się drewno o jak największej gęstości. Z gatunków egzotycznych do zastosowania na tarasie bardzo dużą popularnością cieszy się Bangkiraj, ale równie dobrze sprawdzi się np: Garapa, Massaranduba czy Ipe Lepacho. Te rodzaje drewna cechuje bardzo duża zawartość substancji oleistych co przeciwdziała chłonięciu wody i zapobiega inwazji grzybów i pleśni. Taras wykonany z tych gatunków nawet w przypadku bardzo częstego użytkowania a co się z tym wiąże naniesienia ziemi, piasku itp nie zniszczy szybko nawierzchni. Deski z drewna egzotycznego wyróżniają się bezsękowością co gwarantuje estetykę na najwyższym poziomie.Każda deska ma indywidualny charakter i kolorystykę co w finalnym efekcie doskonały efekt wizualny.

DESKI Z DREWNA EUROPEJSKIEGO I KRAJOWEGO

Jeżeli chodzi o drewno europejskie to stosuje się sprawdzony materiał jakim jest modrzew syberyjski. Drewno pochodzące z drzew rosnących na Północy charakteryzują się niewielkimi przyrostami rocznymi więc drewno jest twarde i stabilne. Z pewnością zastosowanie deski z takiego materiału jest dużo lepszym wyborem niż tradycyjna sosna lub świerk.